تماس با ما
TEL: + 86-512-57762267
پست الکترونیکی: robin@leadsail.cn
آدرس: NO.1288، Chengbei Middle Road، Kunshan، Suzhou، جیانگسو، چین
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
مدل بلوغ
Nov 06, 2017

مدل بلوغ قابلیت (مدل بلوغ قابلیت، اختصار انگلیسی برای CMM) یک مدل توسعه است. محققان دانشگاه Carnegie Mellon جمع آوری داده ها از پیمانکاران وزارت دفاع ایالات متحده و مطالعه آن و ارائه یک CMM. وزارت دفاع ایالات متحده این مطالعه را تامین مالی کرد. کارنگی ملون مؤسسه مهندسی نرم افزار (SEI) را بر اساس مدل تاسیس کرد. هدف CMM بهبود فرآیند توسعه نرمافزار موجود و سایر فرایندها است.

این توصیف هر مرحله توسعه در عملکرد سازمان نرم افزار تعریف، اجرا، اندازه گیری، کنترل و بهبود فرایندهای نرم افزاری آن است. هسته CMM این است که توسعه نرم افزار را به عنوان فرایندی در نظر بگیریم و برای نظارت و مطالعه روند توسعه و نگهداری نرم افزار با توجه به این اصل.

CMM یک روش برای ارزیابی قابلیت قراردادن نرم افزار برای بهبود کیفیت نرم افزار است، تمرکز بر مدیریت فرآیند توسعه نرم افزار و بهبود و ارزیابی قابلیت های مهندسی. این به پنج سطح تقسیم می شود: سطح اول، سطح دوم تکرار می شود، سه سطح تعریف شده، چهار سطح مدیریت سطح و پنج سطح بهینه سازی است.

فرض این است: تا زمانی که تمرکز بر تلاش های مداوم برای ایجاد یک زیرساخت فرایند مهندسی موثر، شیوه های مدیریت مداوم و بهبود فرایندها، شما می توانید مشکلات را در تولید نرم افزار غلبه کنید.