تماس با ما
TEL: + 86-512-57762267
پست الکترونیکی: robin@leadsail.cn
آدرس: NO.1288، Chengbei Middle Road، Kunshan، Suzhou، جیانگسو، چین
صفحه اصلی > Exhibition > محتوای
ویژگی های مورفولوژیکی گرانیت
Nov 06, 2017

گرچه گرانیت مواد ساختمانی خوبی است، برخی از مناطق گرانیت رادون، یک گاز طبیعی رادیواکتیو را سرازیر خواهد کرد. رادون باعث سرطان ریه می شود و 13 درصد از مرگ و میر ناشی از سرطان ریه هنگ کنگ به دلیل غلظت رادون است.

سنگهای نفوذی درشت یا دانه متوسط ​​که غنی از کوارتز و فلدسپات هستند، شایع ترین سنگ ها در پوسته زمین هستند و توسط ماگما در عمق پوسته زمین سرد می شوند. گرانیت زمانی یک صنعت مهم است زیرا می توان آن را به عنوان سنگ مصنوعی و ساخت سنگ مورد استفاده قرار داد. گرانیت می تواند در تپه ها یا تخت های سنگی تولید شود و نمایانگر توده سنگ نامنظم با تغییرات بزرگی در مقیاس باشد. اجزای اصلی فلدسپات، پلاژیوکلاز و فلدسپار قلیایی به طور کلی غنی هستند، فراوانی نسبی این دو به اساس طبقه بندی گرانیت تبدیل می شود. در بیشتر گرانیت، نسبت دو نوع فلدسپات در اینجا کمتر از 1/2 است.

این گروه بیشترین گرانیت را در شرق، مرکزی و جنوب غربی ایالات متحده، جنوب غربی انگلستان، سپر زمین بالتیک، غرب و مرکزی فرانسه، اسپانیا و بسیاری از مناطق دیگر دارد. پلاژیوکلاز گرانیت بیشتری از فلدسپار قلیایی دارد و در برخی از مناطق غربی ایالات متحده رایج است. فلدسپار قلیایی بیشتر از پلاژیوکلاز در نیو انگلند، در بسیاری از نقاط در منطقه اسلو انگلستان و نروژ تولید می شود، اما سنگ های کوچکتر هستند که به طور گسترده ای در بخش شمالی نیجریه توسعه یافته اند. کمتر از 20 درصد کوارتز در سنگ گرانیت نامیده می شود و حداکثر مقدار مواد معدنی تیره (مواد معدنی آهن و منیزیم) حدود 20 درصد (به حجم) است. مواد معدنی کمتر مهم در گرانیت مسکووییت، بیوتیت، آمفیبول یا الیوین آهن کمیاب است. بیوتیت می تواند در هر نوع گرانیت تولید شود و معمولا در دسترس است، اگرچه در سطح بسیار پایین است. سدیم حاوی آمفیبول و دیوریت (بلور سدیم، سنگ فلزی سدیم آهن، سنگ نئون) ویژگی گرانیت قلیایی است. اگر هیچ کدام از دو نوع فلدسپار بسیار بزرگتر از دیگری نیست، پس از آن آمفیبول و دیگر بعید نیست که مواد معدنی عمده باشند، و مواد معدنی تیره معمولا بیوتیت یا مسکووییت یا هر دو هستند.


یک جفت: روش انتخاب دستگاه اندازه گیری سه مختصات

بعدی: اطلاعات پایه گرانیت