تماس با ما
TEL: + 86-512-57762267
پست الکترونیکی: robin@leadsail.cn
آدرس: NO.1288، Chengbei Middle Road، Kunshan، Suzhou، جیانگسو، چین
صفحه اصلی > Exhibition > محتوای
ملاحظات در انتخاب دستگاه اندازه گیری سه مختصات
Nov 06, 2017

به طور کلی، انتخاب سه ماشین اندازه گیری مختصات عمدتا مربوط به جنبه های زیر است:

1. محدوده اندازه گیری CMM. این عامل اصلی در انتخاب CMM است. هنگامی که ما قصد داریم سه تجهیزات اندازه گیری هماهنگ را خریداری کنیم، ابتدا باید ابعاد محصوالت محصولات اندازه گیری شده را با توجه به اندازه آن مشخص کنیم تا مشخصات مربوط به سه تجهیزات مختصات مشخص شود. به عنوان مثال، در انتخاب ساختار پل CMM، قیمت تجهیزات و طول پرتو متناسب با اندازه طول جهت قیمت است تحت تاثیر قرار نیست، بنابراین ما می توانیم تنها دامنه اندازه گیری را برآورده، لازم نیست که تعداد زیادی از موارد غیر ضروری را دنبال کنید، اگر اندازه گیری قطعه کار مورد نیاز باشد در این زمان، انتخاب CMM برای قرار دادن تمام قطعه کار بر روی میز، بلکه وزن محصول را در نظر بگیرید، نمی توانید فراتر از محدوده تحمل بار CMM.

2. دقت اندازه گیری CMM ابزاری برای اندازه گیری ابعاد هندسی و خطای موقعیت شکل قطعه کار است که نیاز دقت را برآورده می کند. هنگامی که CMM انتخاب می شود، عموما قابل مقایسه با دقت اندازه گیری قطعه کار اندازه گیری شده و عدم قطعیت اندازه گیری شده توسط ماشین اندازه گیری است تا ببیند آیا دقت ماشین اندازه گیری مطابق با الزامات است. ترازی دقیق یک فرایند مقایسه ساده نیست. در مشخصات فنی دستگاه اندازه گیری، دو فرمول عدم اطمینان و دقت اندازه گیری اندازه گیری از محور تک محور و اندازه گیری طول فضا به طور کلی داده می شود. عدم قطعیت اندازه گیری پارامترهای اندازه گیری شده باید به میزان مشخصی محدود شود، زمانی که اندازه گیری دقیقا انجام شود.

3. پروب فرم. از فرم کار پروب به دقت نتایج اندازه گیری، پروب های معمولی که در حال حاضر استفاده می شود، پروب های تماس مستقیم، پروب های اسکن اسکن تماس و پروب های نوری بدون تماس هستند. فرم پروب را انتخاب کنید با توجه به نیاز اندازه گیری، اندازه گیری سرعت و فرکانس اندازه گیری هنگام انتخاب تجهیزات پروب.

4. گریت حاکم خط کش خطی خواندن از دستگاه اندازه گیری سه مختصات است، بنابراین نیاز به ضریب انبساط حرارتی خود را تا حد امکان پایین برای اطمینان از صحت خوانش. در حال حاضر تحقیق و توسعه خط کش مشبک نیز در اطراف کاهش ضریب توسعه حرارتی است. دستگاه اندازه گیری به دو دسته تقسیم می شود: دستی (یا موتور) و CNC (کنترل اتوماتیک) با توجه به درجه اتوماسیون. انتخاب باید بر اساس اندازه شیء تست، اتوماسیون، سطح فنی اپراتور و اندازه سرمایه گذاری برای وزن باشد. البته دقت دستگاه اندازه گیری CNC بالا است، سرعت اندازه گیری سریع است، اما زمان آماده سازی قبل از اندازه گیری نسبتا طولانی است، نیاز فنی نسبتا بالا است و سرمایه گذاری نسبتا بزرگ است.


یک جفت: علت تشکیل گرانیت

بعدی: نه